Nie stać mnie na to. Gdybym tylko zarabiała więcej. Nie umiem rozmawiać o pieniądzach. Muszę wreszcie mieć kontrolę nad swoimi wydatkami. Pieniądze, pieniążki, kasa, szmal, kesz, hajs, mamona, kapusta. Często myślicie i mówicie o pieniądzach? A może nawet w Waszej głowie to temat tabu? Zapraszamy do wspólnego rozbrajania mitów o tym ludzkim wynalazku.
Wiele osób twierdzi, że pieniądze szczęścia nie dają. Z pewnością jednak determinują wiele naszych życiowych wyborów. Absorbują mnóstwo myśli, przysparzają zmartwień, wprowadzają w zakłopotanie i bywają źródłem nieporozumień. Jednocześnie pozwalają realizować marzenia, nieść pomoc i wspierać rozwój.
Dla jednych są gwarantem bezpieczeństwa i stabilizacji, inni kojarzą je z bezdusznością. Nasz stosunek do nich to wypadkowa szeregu klisz kulturowych, rodzinnych historii, często nieuświadomionych sądów o sensie istnienia i kondycji ludzkiej. W codziennym biegu umyka nam rozróżnienie między ich symbolicznym wymiarem a czysto instrumentalnym przeznaczeniem. Czasem, nawet jeśli zgromadzimy ich pokaźną ilość – zarabiając, oszczędzając, inwestując -konstatujemy, że wcale niekoniecznie wiemy jak wymienić plik banknotów tak, żeby poprawić swój dobrostan na dłużej niż parę chwil.
Jak Ty poruszasz się w świecie finansów?
Ile swojej energii i czasu poświęcasz martwieniu się o stan swojego portfela?
W co inwestujesz swoje pieniądze i jak ma się to do Twojej hierarchii wartości?
Skąd pochodzą Twoje przekonania o bogactwie i biedzie?
Jakich zmian w sferze finansowej potrzebujesz? Jak je wprowadzić i lepiej korzystać z potencjału pieniędzy?
Zapraszamy na warsztat, który pomoże Ci:
– zbadać głębokie przekonania o pieniądzach i własnych możliwościach finansowych
– zweryfikować subiektywne wizje pochodzenia siły pieniądza
– przeformułować nieskuteczne strategie postępowania z pieniędzmi
– sprecyzować swoje cele finansowe i stworzyć strategię ich realizacji
– określać i szacować wartość w wymiarze finansowym i niematerialnym
– swobodnie nazywać swoje potrzeby finansowe, negocjować stawki, podwyżki, rabaty
– zbudować świadomą relację z pieniędzmi i adekwatne do niej zachowania
– polubić rozmawianie o pieniądzach.
ĆWICZENIA Z PIENIĘDZMI
prowadzenie: Anna Szapert, Paulina Czapska
27-26 lutego (sobota 10-16, niedziela 10-15)
Pracownia Duży Pokój
Inwestycja: 350 zł.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA [rezerwacje i info: hallo@futuresimple.pl]
O PROWADZĄCYCH:
Anna Szapert – certyfikowany coach, trenerka, facylitatorka, terapeutka i edukatorka z ponad 10-letnim doświadczeniem. Tłumaczka, wykładowczyni akademicka, amerykanistka i absolwentka Gender Studies. Świadczy usługi szkoleniowe i prowadzi coaching dla klientów prywatnych, w biznesie oraz sektorze publicznym, wspierając najwyższych urzędników państwowych i polityków, m.in. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych czy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jedna z polskich pionierek coachingu językowego czyli metody umożliwiającej połączenie rozwoju kompetencji językowych oraz rozwoju osobistego.
Paulina Czapska – coach, trenerka, facylitatorka i edukatorka. Od ponad 10 lat związana z sektorem organizacji pozarządowych. Menedżerka programów społeczno-kulturalnych i wieloletnia członkini Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Współautorka i menedżerka projektów i inicjatyw społeczno- kulturalnych (m.in.: „Marzyciele i Rzemieślnicy – dom innowacji społecznych, „Animatornia” , „Polska.doc”, „Warszawa.Lab”). Dziennikarka. Redaktorka publikacji o animacji społeczno-kulturalnej. Team Manager w warszawskiej agencji zajmującej się komunikacją i consultingiem. Założycielka Future Simple: www.futuresimple.pl